Turnaj v malé kopané:

Údělem dobrovolného hasiče není jen zachraňovat občany a majetek v případě katastrofy, ale také starat se o kulturní dění ve své obci. Mezi tyto činnosti patří velmi oblíbené karnevaly, hasičský ples, ale také sportovní akce. Jednou z těchto sportovních akcí byl i turnaj všech sborů našeho okrsku v malé kopané, který se uskutečnil v dopoledních hodinách v neděli dne 3. 12. 2006.

Prvotní myšlenkou bylo uspořádat sportovní akci, při které by se zúčastnění hasiči pobavili a zároveň si i zasportovali. Tohoto úkolu se zmocnili naši hasiči, členové SDH Hať a musím říci, že se tohoto úkolu zmocnili s velkým zápalem a tento první ročník, turnaje čtrnáctého okrsku se jim velice vydařil. Chtěl bych nejprve poděkovat výboru našeho sdružení za jejich podporu při organizování této sportovní akce. Děkuji. Dále si velké díky zaslouží členové, kteří se postarali o to, že se celý turnaj uskutečnil. Neboť tito členové zajistili prostory tělocvičny naší Základní školy v Hati, poté před turnajem připravili náležitě všechny prostory a po skončení vše dali do pořádku. Zasloužili se také o to, že vše domluvili s členy ostatních sborů a umožnili tento turnaj uskutečnit. Ještě musím zmínit členy našeho sboru, kteří připravili sál hasičské zbrojnice a postarali se o občerstvení pro soutěžící. Všem, kteří se podíleli na této sportovní akci, byť i jen trošičku, moc děkuji.

Turnaj se uskutečnil v neděli dne 3. 12.. Oficiální začátek byl v osm hodin. Byl proveden nástup všech družstev. Při tomto nástupu, promluvil pan Václavík, starosta našeho sboru a poděkoval všem za to, že přijeli na tento turnaj. Dále promluvil náš člen Radek Bach, který všechny ještě jednou seznámil s pravidly tohoto turnaje. Tímto se zabránilo pozdějším možným komplikacím spojených se špatným výkladem pravidel. Neboť mohly nastat situace, kdy nedostatečný výklad nebo špatně určená pravidla by mohli narušit celý průběh turnaje, nebo vést ke zbytečným úrazům. Naštěstí se celý turnaj bez vážných úrazů obešel. Poté bylo provedeno rozlosování družstev, které budou proti sobě hrát a pořadí ve kterém proběhne celý turnaj.

Turnaje se zúčastnili tyto sbory:

SDH Hať, SDH Ludgeřovice, SDH Markvartovice, SDH Šilheřovice.

Zápasy probíhaly v tomto pořadí:

1. družstvo

--proti--

2. družstvo

Šilheřovice

Nejprve proti sobě nastoupili tato družstva: SDH Hať a SDH Ludgeřovice. Byl to první zápas a soupeři se zpočátku jen rozehrávali a dostávali se do tempa. Každý zápas trval dvakrát patnáct minut a přestávka mezi oběmi části byla pět minut. Mezi každým zápasem byla desetiminutová pauza, aby si mohli družstva odpočinout. V druhé polovině prvního zápasu již bylo vidět, že všichni se snaží na sto procent a nikdo tento zápas nechce prohrát. Nakonec z tohoto zápasu vyšlo lépe družstvo z Hati, vyhráli 5 : 3.

Poté proti sobě nastoupila družstva ze Šilheřovic a Markvartovic. Družstvo z Markvartovic ukázalo, že pomýšlí na první příčku. Zápas jednoznačně rozhodli a zvítězili poměrem 11 : 6.

V dalším zápase, kdy proti sobě nastoupila družstva ze Šilheřovic proti družstvu z Ludgeřovic se obě družstva snažila napravit prohry v prvních zápasech. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a o výsledku rozhodly až poslední minuty. Tento zápas nakonec vyšel lépe pro Šilheřovice, které zvítězili 7 : 5.

Dalším zápasem, který se stal nakonec rozhodujícím, byl zápas družstva z Hati a družstva z Markvartovic. Naši hasiči tento zápas rozehráli velmi dobře a po pár minutách vedli 3:0. Členové z Markvartovic byli tímto výsledkem tak zaskočeni, že jim nevycházely přihrávky, míče ztráceli a byli velice nervózní. Avšak chybou špatného střídání v průběhu zápasu se na hřišti, na naší straně objevila slabší skupinka tří hráčů. Toho ihned protivník využil a ve velmi malém čase zápas vyrovnal. Ikdyž se naši členové velmi snažili a zasloužili si vítězství, tak nakonec tento zápas prohráli o jeden gól a to 6 : 7. Nyní už stačilo aby družstvo z Marvartovic vyhrálo poslední zápas a naši členové by se umístili na druhém místě. Všichni však doufali že zápas Marvartovice a Ludgeřovice dopadne v jejich neprospěch. V tomto případě by jsme mohli pomýšlet na první příčku.

Zápas Marvartovice a Ludgeřovice se nakonec ukázal jako zápas, který jen potvrdil vedoucí pozici družstva z Markvartovic. Neboť v tomto zápase Ludgeřovice, které přijeli v menším počtu, byly už na pokraji se svými silami a tak vlivem únavy podlehli za stavu 15 : 4.

Tedy o vítězi bylo rozhodnuto, ale ještě zbývalo určit konečné pořadí ostatních družstev. Naši hasiči nastoupili proti hasičům ze Šilheřovic. Ti, ačkoliv se velmi snažili, tak neměli na to aby porazili naše silné družstvo. Zápas byl však hrán v humorném duchu a tak se z tohoto zápasu stala menší exhibice. Naši hasiči tedy bez problémů uhájili druhou příčku.

Výsledné pořadí:

1. SDH Markvartovice
2. SDH Hať
3. SDH Šilheřovice
4. SDH Ludgeřovice

Gólová tabulka:

XXX

Po skončení turnaje se hasiči osprchovali a převlékli. Naši členové ještě uklidili celou tělocvičnu a přilehlé prostory a poté se všichni sešli v sále naší hasičské zbrojnice. Zde bylo provedeno vyhlášení konečných výsledků a předání putovního poháru. Následně se hasiči občerstvili a poseděli v přátelském kruhu.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat za náš sbor všem členům, kteří se podíleli na organizaci tohoto turnaje a dále všem zúčastněným hasičům, kteří reprezentovali své sbory. Děkuji

člen JSDH Hať
04. 12. 2006