Hasičská zbrojnice:

Se stavbou hasičské zbrojnice se začalo roku 1965. V této době se v ostatních obcích také stavěly podobné hasičské zbrojnice. Proto můžeme vidět několik podobných budov, stejného stylu. Nejlépe to uvidíme, pokud si zajedeme do dva kilometry vzdálené obce Darkovice. Zde je hasičská zbrojnice vystavěná ve stejnou dobu a podobným stylem.

Jedná se o patrovou budovu. V prvním patře je v naší hasičské zbrojnici velký sál. V tomto sále se každoročně konají různé akce. Například výstavy, setkání, schůze, reprezentační večírky. Vedle sálu je bytová jednotka, ve které donedávna bydlel správce hasičské zbrojnice pan Hranický se svou manželkou. Nyní je zde "výborovka", kde se konají malé schůze. Ty se jinak konají v sále. V přízemí je velká garáž pro dva hasičské automobily. Dále kumbálek, ve kterém jsou uskladněny důležité věci potřebné k zásahu. Vedle těchto dvou místností je ještě část, která je pronajímaná pro různé ůčely. Zde bylo obuvnictví, sázková kancelář, pojišťovna. Roku 2003 byly provedeny některé ůpravy. V zadu byly přistavěny: sociální zařízení, a stánky. Ve kterých se prodává jak pivo, taky něco k snědku na různých akcích.

K naší hasičské zbrojnici patří ještě velký areál. Tímto areálem je myšlena plocha za naší zbrojnicí, kde je vysázená zeleň. V těchto částech se pravidelně konají kulturní akce jako jsou například diskotéky a výstavy. Pro hudbu je zde postaven altánek s možností zakrytí bočních stran. A dále je zde prostor, kde naši hasiči trénují na soutěže v požárním ůtoku. Jedná se o sto metrovou tréninkovou dráhu podél potoku Bečva.

Co je to SDH?

1, Občanská sdružení, veřejně prospěšné organizace a jiné orgány a organizace působící na úseku požární ochrany pomáhají při plnění úkolů na úseku požární ochrany zejména tím, že
a) pomáhají vyhledávat členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí,
b) podílejí se na odborné přípravě členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí,
c) podílejí se se souhlasem vlastníka na provádění údržby, oprav požární techniky, věcných prostředků požární ochrany a objektů požární ochrany, včetně vodních zdrojů,
d) podílejí se na činnosti směřující k předcházení požárům, zejména na preventivně výchovné činnosti mezi občany a mládeží,
e) podílejí se na ediční a publikační činnosti a na dokumentaci historie požární ochrany a hasičstva.

2, Občanským sdružením, veřejně prospěšným organizacím a jiným orgánům a organizacím vykonávajícím činnosti podle odstavce 1 může být poskytována dotace v souladu se zvláštním právním předpisem.