Mladí hasiči

Činnost sboru

Akce SDH roku 2011:

11. 12.Netradiční soutěž 14. okrsku v Hati
Letošní rok se uskutečnil další turnaj v nehasičských sportech. Letos se turnaj konal v tělovičně Základní školy v Hati a hrál se futsal. Naši hasiči se umístili na druhém místě.

15. 10.Obvodové kolo hry - PLAMEN
Ve Vřesině se uskutečnilo obvodové kolo hry Plamen. Této soutěže se zůčastnili naši starší žáci. Pro závodníky byl připraven závod požárnické všestrannosti a štafeta dvojic.

01. 10.Sběr železného šrotu

28. 09.Brigáda
Byly rozřezány staré železné stoly a lávky.

18. 09.Soutěž: netradiční PŮ v Heřmanicích
Zůčastnili jsme se netradiční soutěže v Heřmanicích. Ve výsledném pořadí jsme obsadili 3. místo.

28. 09.Soutěž: PŮ v Závadě
Zůčastnili jsme se klasické soutěže v požárním útoku v Závadě.

27. 08.Soutěž: PŮ v Hati
U nás v Hati se skutečnil další ročník soutěže v požárním útoku. Letos jsme pro změnu změnili typ terčů a soutěžilo se na nástřikové terče. Za náš sbor soutěžila dvě družstva. První se umístilo na krásném 3. místě a druhé na místě 6. Soutěže se zůčastnilo celkově deset družstev.

19. 08.Soutěž: noční PŮ v Kozmicích
Zůčastnili jsme se noční soutěže v požárním útoku v Kozmicích.

13. - 14. 06.Soutěž: Hapoko
V naší obci se uskutečnil další ročník Haťské pohárové kopané. Naši hasiči se umístili na 5. místě.

30. - 31. 07.110 Let SDH Hať
Proběhly oslavy 110 výročí založení sboru dobrovolných hasičů v naší obci. Program oslav byl rozdělen do dvou dnů. V sobotu proběhl slavnostní průvod od obecního úřadu k hasičské zbrojnici, kde proběhlo vysvěcení nově zrekonstruované budovy. Poté se průvod přesunul do kostela sv. Matouše, kde se konala mše svatá a byl žehnán nový hasičský prapor. Poté se všichni zůčastnění přesunuli do kulturního domu. Zde se konalo slavnostní zasedání k tomuto jubileu. Na závěr dne následoval společenský večer za doprovodu reprodukované hudby.

Druhý den (v neděli) pokračovaly oslavy soutěžemi mezi sborem dobrovolných hasičů obce Hať, polskými kolegy z OSP Krzyzanowice a také s kolegy hasiči z německy FF Quellendorf. Po těchto soutěžích se vzhledem ke špatnému počasí pokračovalo v sále kulturního domu v Hati, kde proběhly dva koncerty dechové hudby. Ve večerních hodinách na závěr proběhlo vyhodnocení společné akce a následoval společenský večer.

22. 07.Soutěž: noční v Dolním Benešově
Zůčastnili jsme se noční soutěže v Dolním Benešově. Ve výsledném pořadí jsme obsadili 7. místo. Celkově soutěžilo 22 mužských a 5 ženských družstev.

25. 06.Soutěž: O putovní pohár starosty obce Hati
V naší obci se uskutečnil další ročník soutěže mladých hasičů. Letošního ročníku se zůčastnilo 9 starších družstev a 4 družstva mladších žáků. Naši starší žáci se umístili na 7 místě.

11. 06.Soutěž: TFA Hať
V naší obci se uskutečnil druhý ročník hasičské soutěže TFA Hať (toughest firefighter alive = nejtvrdší hasič přežívá). Za náš sbor závodilo několik závodníků: Kamrad Jakub, Čecháček Martin, Svoboda Miroslav a Janoš Zdeněk. Nejlepšího výsledku dosáhl Janoš Zdeněk, který obsadil 3. místo.

04. 06.110 let SDH Šilheřovice
Účast našich zástupců na oslavách 110 let SDH Šilheřovice. Naše delegace se zůčastnila mše svaté s následným průvodem do místního kulturního domu. Po průvodu následovala výroční schůze.

07. 05.Soutěž: jarní kolo hry PLAMEN
V naší obci se uskutečnilo jarní kolo hry PLAMEN. Této soutěže určené mladým hasičům se zůčastnily sbory z 13. a 14. okrsku. Celkem se zůčastnilo 6 družstev starších žáků a 4 družstva mladších žáků. Naši žáci se v součtu všech disciplín umístili na 4. místě.

16. 04.Mladí hasiči: výlet
Naši mladí hasiči se byli podívat na soutěži ve vyprošťování z havarovaných vozidel, která se uskutečnila v Hlučíně na Štěrkovně. Této soutěže se zůčastnili jak dobrovolné, tak profesionální jednotky. Mladí hasiči si v rámci této události mohli prohlédnout i has. techniku používanou profesionálními hasiči (vyprošťovací zařízení, nová hasičská vozidla - jeřáby, speciály a další).

26. 03.Sběr železného šrotu

22. 03.Brigáda: sundávání vrat
Sundali jsme stará vrata z obou vjezdů do garáže.

05. 03.Soutěž: fotbalový turnaj Kravaře
Zůčastnili jsme se fotbalového turnaje hvězd v Kravařích. Naše družstvo se umístilo v celkovém hodnocení na 6. místě.

30. 01.Výroční valná hromada
Uskutečnila se výroční valná hromada, na které se hodnotily uplynulé akce, činnost SDH a JSDH. Zmínili se akce, které budou probíhat v rámci letošního roku. Dále byli členové informováni o probíhajících pracech na novém praporu a o rekonstrukci hasičské zbrojnice. V rámci schůze proběhla volba nového člena do výboru. Stal se jim Michal Václahovský. Výroční valné hromady se účastnili i zástupci sborů 14. okrsku a starosta obce p. Kotlář.

22. 01.Hasičský ples

08. 01.Soutěž: Florbalový turnaj
Zůčastnili jsme se florbalového turnaje, který se konal v Bolaticích. V celkovém hodnocení jsme se umístili na 4 místě.

Co je to SDH?

1, Občanská sdružení, veřejně prospěšné organizace a jiné orgány a organizace působící na úseku požární ochrany pomáhají při plnění úkolů na úseku požární ochrany zejména tím, že
a) pomáhají vyhledávat členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí,
b) podílejí se na odborné přípravě členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí,
c) podílejí se se souhlasem vlastníka na provádění údržby, oprav požární techniky, věcných prostředků požární ochrany a objektů požární ochrany, včetně vodních zdrojů,
d) podílejí se na činnosti směřující k předcházení požárům, zejména na preventivně výchovné činnosti mezi občany a mládeží,
e) podílejí se na ediční a publikační činnosti a na dokumentaci historie požární ochrany a hasičstva.

2, Občanským sdružením, veřejně prospěšným organizacím a jiným orgánům a organizacím vykonávajícím činnosti podle odstavce 1 může být poskytována dotace v souladu se zvláštním právním předpisem.